Apie Vilnių

Šiandieną Vilnius yra vienas labiausiai lankomų Rytų Europos miestų, traukiantis dėmesį ne tik dėl savo architektūrinio savitumo, bet ir kultūrinių renginių, pramogų. Čia vyksta įvairūs dalykiniai, politiniai ir kultūriniai susitikimai.

Vilnius yra svarbiausias Lietuvos miestas. Vilnius – Lietuvos Respublikos sostinė, administracinis, kultūrinis, politinis, verslo centras. Čia dirba Prezidentas, Seimas, Vyriausybė, Aukščiausiasis Teismas, įsikūrusios diplomatinės tarnybos, švietimo, kultūros, mokslo, gydymo įstaigos, bankai.

Vilnius taip pat yra ir didžiausias šalies miestas. Jame gyvena apie septintadalis Lietuvos gyventojų. 2012 metų duomenimis, Vilniuje gyvena apie 523 000 žmonių: 57,8% yra lietuvių, 18,7% – lenkų, 14% – rusų, 4% – baltarusių, 0,5% – žydų. Likę 5% yra kitų tautybių atstovai.

Miesto plotas – apie 400 kvadratinių kilometrų. 20,2% yra užstatyta, o likusi dalis yra želdiniai (43,9%) ir vandenys (2,1%). Vilniaus istorinis centras, Senamiestis, yra vienas didžiausių Rytų Europoje (360 ha). Dėl savo unikalumo 1994 metais jis buvo įtrauktas į UNESCO svarbiausių pasaulio saugotinų objektų sąrašą. Senamiestis įsikūręs vaizdingame dviejų upių – Vilnios ir Neries – slėnyje, prekybinių kelių sankryžoje, prie brastos, kurią senovėje saugojo Vilniaus pilys.

Vilniuje visuomet rasite kur apsistoti. Šis miestas jums pasiūlys platų viešbučių, jaunimo nakvynės namų, svečių namų pasirinkimą.